O Sopor Aeternus

Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows jest projektem niemieckiej artystki, znanej pod pseudonimem Anna-Varney Cantodea. Muzyka Sopor Aeternus (co znaczy w wolnym tłumaczeniu "wieczny sen" lub "sen śmierci") to utrzymane w mrocznym klimacie połączenie muzyki klasycznej oraz gotyckiej ze szczyptą elektroniki.

Początki

Wszystko zaczęło się w 1989 roku, kiedy to Varney i Holger (niewiele o nim wiadomo...) poznali się w klubie "Negativ" we Frankfurcie. Utworzyli razem "Blut der schwarzen roze" - trylogię składającą się z demo kaset "Es reiten die Toten so schnell..." (tylko ta została wydana), "Rufus on my lips" i "Till time and times are done". Wkrótce po utworzeniu powyższej Holger opuścił zespół, a muzyką Varney zainteresowała się nowo powstała wytwórnia płytowa, "Apocalyptic Visions", z którą to Varney współpracuje do dziś.

Anna-Varney Cantodea

Poza informacjami, które sama upublicznia, niewiele wiadomo o osobie ukrywającej się pod pseudonimem Anna-Varney Cantodea. Varney nie udziela koncertów, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości. Głównym źródlem informacji o Varney są wywiady z nią (które udziela podobno tylko drogą faksową, nigdy przez bezpośrednie spotkanie).

Znaczny wpływ na twórczość Anny-Varney miały lata spędzone w depresji i samotności, spowodowane trudnym dzieciństwem oraz problemami z określeniem własnej seksualności (urodziła się w ciele mężczyzny, jednak nie czuła się nim).

© 2008-2017 SoporAeternus.pl